Emisionet

Opinion/ Udhëtim, Qeparo i Sipërm, Butrint, Ishulli Tongo!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:12 - 11/06/20 |
el ida

Mbrëmjen e 10 Qershorit në programin “Opinion” u transmetuan imazhet e mrekullueshme të ekstremit jugor të Shqipërisë, në një udhëtim në Qeparo i Siperm, Butrint, dhe Ishullin Tongo.

Gjatë reportazhit ra në sy bukuria e jashtëzakonshme e natyrës, shoqëruar me elemente historike, interesi i madh i të huajve për ta eksploruar e të tjerë.

I ftuar në “Opinion”, studiuesi Auron Tare tregoi se Butrinti, kombinimi perfekt i arkeologjisë me natyrën, ka nisur të vizitohet nga turistë që në kohën e kont Ugolinit.  Ai tregoi se ndërsa emra të njohur botërorë kanë kryer vizita në vite tek qyteti i vjetër, e veçantë mbetet vizita e Hrushovit në Butrint.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

Pas