Emisionet

Opinion/ Udhëtim, Llogara-Himarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:25 - 28/05/20 |
el ida

Mbrëmjen e 27 Majit programi “Opinion” u fokusua tek turizmi shqiptar dhe atyre që kanë investuar në të.

Dicka ndryshe nga turizmi, dhe një miks i turizmit të mirëfilltë me aktivitetet e mundshme dhe personazhet në zonat që ata ndodhen.

Nga Llogaraja në Himarë, një vëzhgim ndryshe në fshtatrat e njohura të Dhërmiut, Palasës, Vunoit, etjerë.

Arkeologu, Neritan Ceka foli mbi këto zona dhe historinë e vecantë të tij. Ceka foli mbi zbritjen e  Jul Cezarit në Palasë si dhe për disa shkrime antike në gjirin e Gramës.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

Pas