Emisionet

Opinion/ Udhëtim, Korçë-Kolonjë-Përmet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:00 - 18/06/20 |
el ida

Në një cikël emisionesh dedikuar destinacioneve interesante dhe të veçanta të Shqipërisë, programi “Opinion” më 17 Qershor, transmetoi një tur që prekte pjesën jug-lindore të vendit, në zonën Korçë- Leskovik- Përmet.

Gazetari Blendi Fevziu gjatë këtij itinerari ka vizituar edhe fshatin Starje, ku ndër të tjera është edhe origjina e stërgjyshit të tij, Abdyl Ypi, i cili në fakt ishte larguar shumë i vogël prej aty për të studiuar në Stamboll bashkë me vëllezërit e tij.

Gjatë emisionit u transmetuan rreth 20 materiale filmike ku u zbuluan personazhe, momunente të trashëgimisë kulturore, destinacione interesante dhe një shikim historik me Artan Lamen.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

/Opinion.al

Pas