Emisionet

Opinion/ Tirana 100 vjet!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:11 - 31/07/20 |
Al Do

Mbrëmjen e së enjtes në emisionin “Opinion” u transmetua dokumentari për 100 vjetorin e shpalljes së Tiranës kryeqytet.

Një rrugëtim ku shfaqet Tirana historike me vende që konsiderohen si vendet kult dhe gjithashtu rrugëtim në qytetin e Tiranës me qytetarët e tij, me profesionet, me bizneset që ruhen prej tashmë 1 shekulli, po aq sa ka Tirana kryeqytet dhe gjithashtu edhe me bizneset e reja që lindin çdo ditë.

Një rrugëtimi i ndërmarrë prej 3 javësh çdo ditë me dokumente të rralla, vende që janë harruar dhe thuajse nuk gjenden më dhe Tiranën në jetën e saj të përditshme sot 100 vjet./Opinion.al/

Pas