Emisionet

“Opinion”/ Të huajt që jetojnë në Shqipëri!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:57 - 04/02/21 |
Doriana Çepunaj

Është diskutuar mbrëmjen e së mërkurës në emisionin “Opinion”  për të huajt që kanë ndërtuar jetën e tyre në Shqipëri. (3 Shkurt 2021)

Të ftuarit, të cilët kanë qenë nga Kina, Ukraina, Zvicra,Itali, Turqia, Nigeria, Bazili dhe  Guatemala, kanë ndarë me teleshikuesit histori nga jeta, si janë gjendur në Shqipëri, si e kanë mësuar gjuhën shqipe dhe se si janë përshtatur me stilin e jetesës e kulturën e vendit tonë.

Të ftuar në studio me gazetarin Blendi Feziu, në pjesën e parë dhe në pjesën e dytë,  kanë qenë 8 shtetas të huaj, teksa të gjithë kanë diskutuar në shqip.

  1. ChristianVogeli​
  2. OksanaGenkina​
  3. SezerArslan​
  4. ConcettaMarotta​
  5.  XiutingWank​
  6. AndresaAmbrosio​
  7. EmanuelEgbo​
  8. AnaLucciaRamazzini

Në pjesën e  tretë është transmetuar  historia e një amerikaneje e cila ka mbërritur në Gjirokstër si pjesë e një projekti për të dhënë mësimi të gjuhës angleze për 6 muaj, dhe nuk u largua më nga ky qytet./Opinion.al

Pas