Emisionet

Opinion/ Të huaj që flasin shqip!Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:30 - 20/10/22 |
Opi Nion

Në mbrëmjen e së mërkurës në emisionin “Opinion” (19 tetor 2022) është diskutuar për temën “Të huaj që flasin shqip”.

Disa nga pikat për të cilat u fol në pjesën e parë dhe të dytë të emisionit ishin: si të huajt ishin gjendur në Shqipëri, si e kishin mësuar ata gjuhën shqipe, çfarë dinin të huajt për vendin tonë, si dhe për gjërat pozitive dhe negative të Shqipërisë të para nga këndvështrimi i njerëzve që nuk janë rritur këtu.

Të ftuar në studio për temën:

  1. Elias Mazloum
  2. Alla Simacheva
  3. Tugay Atici
  4. Roberta Zaninoni
  5. Emmanuel ASSAKO ELLA
  6. Nick Wakeley
  7. Carlo Pellicano

Në lidhje të drejtpërdrejtë:

  1. Nevena Zhivançeviq
  2. Na’ím Anís Paymán

Në pjesën e tretë të emisionit u transmetua historia e një vajze irlandeze, e cila prej 4 vitesh jetonte në Gjirokastër.

Emisionin e plotë mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm.

 

Pas