Emisionet

Opinion- Sot, rregullat e hapjes/ Kë akuzon PD?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:01 - 12/05/20 |
el ida

Mbrëmjen e 11 Majit në programin “Opinion” u diskutua për planin e hapjes në vend, akuzat e Partisë Demokratike për tenderat e Ministrisë së Shëndetësisë në vend, si dhe rregullat që duhen respektuar në qendra tregtare dhe palestra.

Në pjesën e parë të programit, në lidhje direkte, specialistja e Institutit të Shëndetit Publik, Eugena Tomini sqaroi planin e hapjes.

I ftuar në “Opinion” ishte Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, i cili sqaroi akuzat drejtuar Ministrisë së Shëndetësisë, lidhur me tenderat sekretë, si dhe iu përgjigj pyetje të gazetarëve Robert Rakipllari dhe Mentor Kikia.

Po ashtu në lidhje direkte ishin Mark Marku, Lorenc Vangjeli, Joana Korimi, Demirel Bojaxhiu, Alban Cela, dhe Dorina Mema.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

Pas