Te Fundit

Opinion/ Sot po lirohen krerët e bandave të ’97, dënuar me burgim të përjetshëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:00 - 27/11/15 |
b.f

Sistemi shqiptar i drejtësisë dhe problemet e tij kanë hapur një sërë diskutimesh dhe kanë nxjerrë disa argumenta sot në “Opinion”.

Një fakt, që u bë i njohur nga drejtuesi i emisionit Blendi Fevziu, lidhet pikërisht me personat e dënuar më burgim të përjetshëm dhe tolerimet që u janë bërë atyre pas vitit 2002.

Fevziu pohoi, se nga një bilanc i shpejte që kishte bërë, rezultonte se nga të paktën 17 persona të dënuar me burgim të përjetshëm në vitet ‘97-2002, 11 prej tyre janë kthyer pas.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. kjo do te pekthehet ,se ne nje shtet ku ska drejtesi nuk ka shtet,,ne ne 23 vjet plurarizem nuk jemi ne gjendje te bojme shtet,une do te thoja rrofte sistemi komunist i enver hoxhes,ku nje hajdut u kapte per dy ore ,dhe se jam me bindje demokrate,sot nuk funksionon prekuroria gjykatat nga me e larta e deri te me e ulta jan te korruptuar,po ligji po nuk filloj te zbatohet te numri nje i shtetit nuk ka per tu zbatuar asnjehere,do te doja te isha prekurore vetem nje vit dhe ta shikonin shqiptaret si do ti plasja te gjithe qeveritaret e 23 viteve,me burg te perjeteshem ,dhe prokuror gjykates e administrad,dhe te shifnit si do bohej shteti,ne shqiperi nuk ekziton prokuror ,prokuroria ben shtet,se kur nje gjykates te liroje kriminelin do ta zevendsoje vendin e tij

Pas