-U tha në Opinion

Opinion/ Skandali seksual në universitet!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:00 - 19/09/19 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e mërkurës në emisionin “Opinion” të drejtuar nga Blendi Fevziu u diskutua lidhur me video skandalin e transmetuar nga emisioni investigativ “Stop” ku një pedagog në Universitetin e Elbasanit i kërkonte favore seksuale një studenteje të këmbim të ndihmës për të marrë provimet.

Të ftuar për të folur rreth kësaj teme ishin  drejtuesi i emisionit “Stop” Saimir Kodra, psikologia Valbona Treska, avokati Dorian Matlija, sociologu Gëzim Tushi, aktivistja Rezarta Çaushaj dhe avokatja Arnida Çapi.

Gjatë emisionit u diskutua për rastin në fjalë dhe gjithashtu për atë çfarë ndodh në universitete lidhur me këto situata./Opinion.al/

Pas