Emisionet

Opinion/ Si u vra lideri i ISIS


               Publikuar në : 12:13 - 30/10/19 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e shkuar në programin “Opinion” u diskutua për vrasjen e liderit të ISIS, Abu Bakr al-Bagdadi, lajm i bërë me dije nga presidenti i SHBA-së, Donald Trump në një konferencë për mediat.

Kush ishte ai, cila ishte karriera e tij, ku ishte fshehur, si e gjetën amerikanët, cilat ishin detajet e operacionit dhe si vdiq ai, ishin disa nga çështjet e trajtuara nga Redi Shehu dhe Fitim Zekthi.

Në pjesën e tretë të programit, u shfaq një intervistë me Ndriçim Kullën për librin “Historia e mendimit shqiptar”, kush ishin korifejtë dhe tezat e mendimit shqiptar sipas tij, çfarë tradite ka pasur mendimi etj.

Emisioni i plotë në videot e mëposhtme:


 

Pas