Emisionet

Opinion – Si do të votojmë?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:02 - 01/10/20 |
Al Do

Mbrëmjen e së enjtes emisioni “Opinion” ishte i ndarë në tre pjesë të cilat trajtuan çyshtje të ndryshme.

Pjesa e parë kishte temën “Si do të votojmë”, duke iu referuar debatit të partive në Këshillin Politik lidhur me ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

Si do të votojmë? Në çfarë listash do të votojmë? Si do t’i zgjedhim kandidatët dhe çfarë koalicionesh do të kemi?

Për t’ju përgjigjur këtyre pyetjeve në studion e emisionit ishin të ftuar Baton Haxhiu dhe Preç Zogaj ndërsa në lidhje direkte folën Damian Gjiknuri, Oerd Bylykbashi dhe Rudina Hajdari.

Pjesa e dytë e emisionit u fokusua në situatën e krijuar në rafinerinë e naftës në Ballsh ku naftëtarët kanë hyrë në grevë urie prej katër ditësh.

Në pjesën e tretë të emisionit u transmetua një material i cili tregon se si 50 vite më parë u vendosën marrëdhëniet diplomatike mes Shqipërisë dhe Zvicrës.

Pas