Emisionet

Opinion/ Si do ta ndryshojë Europën lufta e Ukrainës?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:07 - 19/10/22 |
Opi Nion

Në emsionin “Opinion” të së martës (18 tetor 2022) u diskutua për temën “Si do ta ndryshojë Europën lufta e Ukrainës?”.

Disa nga pikat për të cilat u diskutua në pjesën e parë dhe të dytë të emisionit ishin : Çfarë ka thënë komisioneri për Punët e Jashtmë Borell në fjalimin para ambasadorëve të BE? Si pritet të jetë Europa pas luftës në Ukrainë? Aneksimi i territoreve të Ukrainës nga Rusia Nëse Putin largohet nga pushteti, a do të ishte drejtuesi i ardhshëm i Rusisë e gatshme që t’i japë mbrapsh këto territore pas këtij vendimi?

Të ftuar në studio për temën:

  1. Anuela Ristani
  2. Edlira Gjoni
  3. Sokol Nako
  4. Klevis Balliu
  5. Ilir Kulla

Në lidhje skype:

  1. Akri Çipa

Në pjesën e tretë të emisionit u transmetua një material që kishte lidhje me vitin e ri akademik dhe bojkotin e pedagogëve, ku këta të fundit kërkojnë rritje pagash.

Emisionin e plotë mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm.

Pas