Emisionet

Opinion/ Shpërthimi i Ilir Metës!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:00 - 04/10/19 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e së enjtes në emisionin “Opinion” me drejtues Blendi Fevziut ishte i ftuar Presidenti i Republikës Ilir Meta.

Ai u shpreh rreth draftit të publikuar lidhur me opinionin e Komisionit të Venecias nëse ai ka shkelur ose jo Kushtetutën për dekretimin e një datë të re zgjedhjesh dhe anulimin e datës 30 Qershor.

Gjithashtu në intervistën për gazetarin Blendi Fevziu, Meta u shpreh lidhur me qëndrimet e tij për situatën politike në vend.

Në pjesën e dytë të emisionit ‘Opinion’ me një panel prej katër analistësh të cilën ishin Armand Shkullaku, Mark Marku, Mustafa Nano dhe Alfred Peza u diskutua lidhur me deklaratat e Metës.

 

Intervistën e plotë të Presidentit Meta e lexoni këtu

Pas