Emisionet

Opinion/ Sa shqiptarë jemi në botë?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:59 - 17/06/22 |
Opi Nion

Është diskutuar të enjte (16 Qershor 2022) në emisionin “Opinion” për temën: “Sa shqiptarë jemi në botë?”.

Emisioni “Opinion” është fokusuar te disa pyetje: Ku jetojnë shqiptarët? Sa shqiptarë ka në botë? Ku janë vendet ku shqiptarët jënë të organizuar në shoqata dhe grupime?

Të ftuar në studio me gazetarin Blendi Fevzi për të folur për këtë temë:

  1. Nevila Nika
  2. Adri Nurellari
  3. Mal Berisha
  4. Ardit Bido

Në lidhje direkte

  1. Ilmi Selami
  2. Nail Draga
  3. Elmi Berisha
  4. Lirim Krasniqi

Në pjesën pjesën e tretë të emisionit “Opinion” është transmetuar një material interesant për Galerinë 43 në Tiranë që i takon piktorit Rakip Shabani. E veçanta është se vajza e tij, Nabjana Shabani, ka vendosur të hapë të parën kompani të menaxhimit online të artit. Galeria 43 do të synojë shitjen e veprave të piktorëve shqiptarë jo vetëm brenda Shqipërisë por edhe në tregjet ndërkombëtare përmes një sistemi të sofistikuar dhe bashkëkohor të shitjes online.

Ndiqni në videon më poshtë emisionin e plotë Opinion:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pas