Emisionet

“Opinion”/ Sa na ndikon e shkuara?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:53 - 23/02/21 |
Semiljana Azizi

Është diskutuar mbrëmjen e së hënës në emisionin “Opinion” për të shkuarën dhe efektet që ajo lë tek e tashmja dhe e ardhmja. (22 Shkurt 2021)

Emisioni, i cili ka nisur me pamje të vitit 1991, ka vijuar më pas me pamje të tjera të Shqipërisë të vitit 1990, teksa tregohen rënia e bustit, gjendj e spitaleve, rradha që duhej mbajtur për bukën apo qumështin.

 Çfarë ka ndodhur në 30 vite?  Pse është zbehur entuziasmi i publikut dhe si kanë ndikuar këto 30 vite në Shqipëri?

Për këto dhe të tjera pyetje në studion e “Opinion” kanë qenë 7 të ftuar, të cilët kanë diskutuar me gazetarin Blendi Fevziu:

  1. Rudina Hajdari
  2. Blendi Gonxhe
  3. Ermal Hasimja
  4. Lediana Fratari
  5. Jonila Godole
  6. Preç Zogaj
  7. Redi Shehu

Ndërkohë që edhe pjesa e tretë e emisionit ka vijuar në po të njëjtën linjë, teksa janë transmetuar pak më gjatë dhe më me detaje imazhe të Shqipërisë së vitit 1990./Opinion.al

Pas