Emisionet

Opinion/ Sa i njohin shqiptarët ministrat?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:57 - 12/02/20 |
el ida

“Sa i njohën shqiptarët ministrat?”, kjo ishte pyetja e shtruar në Opinion.

Pyetjet janë bërë në rrugë nga gazetarët, ndërkaq online ishte hapur një sondazh tek i cili njerëzit mund të votonin për ministrin që ata mendojnë se është më i njohuri.

Një incident ndodhi me sondazhin online pasi ka rezultuar se disa për disa ministra votat kanë qenë të manipuluara. Nga totali prej 348,712 votave, rezultojnë se 307,864 janë vota të manipuluara.

Të ftuar për të diskutuar temën ishin Redi Shehu, Mira Kazhani, Preç Zogaj, Artan Hoxha dhe Marsela Karapanço. Po ashtu në lidhje direkte ishte eksperti i IT,  Gentian Progni si dhe nga Kosova, gazetari Baton Haxhiu i cili ka dhënë detaje për marrëdhënien Rama- Cakaj.

Video e plotë:

Pas