Emisionet

Opinion/ Sa do të zgjasë izolimi?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:42 - 31/03/20 |
el ida

Mbrëmjen e së hënës (30 Mars), emisioni “Opinion” u fokusua tek emergjenca e koronavirusit dhe konkretisht tek një nga cështjet më të diskutuara për momentin, sa do të zgjasë izolimi në Shqipëri dhë në rang botëror.

I ftuar në program ishte mjeku Genc Sulcebe, ndërsa në lidhje direkte ishte Ministri i Jashtëm Italian, Luigi Di Maio, si dhe drejtori i një prej departamenteve të spitalit të Milanos, Maurizio Viecca, e cili tregon eksperiencën italiane.

Po ashtu në lidhje me skype ishte Genc Gjana, Agron Tare, Lorena Polo, Entela Shkodrani dhe Ardian Fullani.

Në program u shfaqën gjithashtu një sërë materialesh, kryesisht histori interesante personale.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

Pas