Emisionet

Opinion/ Sa do ta paguajmë energjinë këtë vitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:36 - 22/09/22 |
el ida

Është diskutuar të mërkurën (21 shtator 2022) në emisionin “Opinion”  për krizën energjitike europiane dhe impaktin e saj në Shqipëri. Kjo temë është diskutuar në pjesën e parë të emisionit “Opinion”, ku është folur kryesisht se sa do të jenë faturat e energjisë elektrike këtë dimër.

Të ftuar në studio:

  1. Gjergj Bojaxhi
  2. Anduel Çekrezi

Në pjesën e dytë dhe të tretë “Opinion” është fokusuar te zgjedhjet për kryetar të forumit rinor të PD.

Në garë janë 6 kandidatë, ndërsa pjesa më e madhe e tyre pritet të jenë politikanët që në dekadën e ardhshme do kenë peshë politike.

Cila është filozofia e të rinjve? Sa e shohin me sy kritik lidershipin aktual dhe situatën aktuale në PD? A mendojnë diçka dhe a kanë një platformë ndryshe nga lidershipi? Këto janë pyetjet ku është fokusuar “Opinion” .

Të ftuar në studio në pjesën e dytë dhe të tretë:

  1. Artjon Bajramaj
  2. Besart Xhaferri
  3. Arnold Kariqi
  4. Barbara Doda
  5. Mariglend Doçi
  6. Alesia Balliu

Pas