-U tha në Opinion

“Opinion”/ Rrëfim i rrallë i Genc Rulit!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:26 - 27/01/21 |
Semiljana Azizi

Genc Ruli ka qenë i ftuar mbrëmjen e së martës  (27.01.2021)  në emisionin “Opinion” në rubrikën “Rrëfimi i rrallë i…”

Një nga personazhet e njohur të viteve 1990, anëtar dhe themelues i Partisë Demokratike, njëkohësisht Ministri i parë i Financave në një qeveri mikes, një qeveri jo komuniste. Sërish Ministër Financash, më pas Ministër Ekonomie, Bujqësie por edhe një nga zërat më autoritar dhe intelektual të Partisë Demokratike në gjithë rrugëtimin e saj.

Rrëfimi i Genc Rulit fillon që me fundin e viteve 80’ dhe shkon në një lloj reflkektimi të këtyre 30 viteve./ Opinion.al

Pas