Emisionet

Opinion/ Rikthimi i Zogut!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:58 - 24/07/19 |
xhu lia

Mbrëmjen e së martës në emisionin “Opinion” me drejtues Blendi Fevziun u transmetua një dokumentar i realizuar nga BBC në Shqipëri në vitin 1997.

Në atë kohë vendi ishte përfshirë nga kaosi dhe depot e armëve ishin hapur. Në këtë dokumentar tregohet edhe për referendumin propozuar shqiptarëve për formën e regjimit nëse do të ishte Monarki apo Republikë.

Pretendenti për fron Leka Zogu mbërriti në Tiranë në një atmosferë të ndezur.

Trupa e BBC mbërriti në Tiranë  dhe realizoi një dokumentar interesant me titull “Në kërkim të Monarkut”, duke përshkruar traumën e Shqipërisë  në vitin 1997 si dhe fushatën e Leka Zogut./Opinion.al/

Pas