Emisionet

“Opinion”/ Rama, Basha dhe Kryemadhi, luftë me video!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:55 - 10/02/21 |
Semiljana Azizi

Janë diskutuar mbrëmjen e së martës në emisionin “Opinion” 2 tema të rëndësishme të lidhura me aktualitetin por edhe me politikën.  (9 Shkurt 2021)

Në pjesën e parë është diskutuar për një problem, i cili sëfundmi është duke shqetësuar të gjithë qytetarët. Me gazetarin Blendi Fevziu dhe të ftuarin Gentjan Progni është folur për vjedhjen e llogarive të përdoruesve në Whatsapp.

Kjo temë është diskutuar në pjesën e parë të emisionit.

Ndërkaq, në pjesën e dytë është diksutuar mbi luftën vizive, me video dhe fotografi që janë duke zhvilluar aktorët kryesor të politikës Edi Rama, Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi.

Gjithashtu dhe për mënyrën e tyre të komunikimit në publik dhe mënyrën e veshjes.

Të ftuar në studio për këtë temë kanë qenë 6 personazhe:

  1. Iris Luarasi
  2. Elsa Skënderi
  3. Valomora Goga
  4. Olti Curri
  5. Ergys Mërtiri
  6. Julian Zyla

Gjithashtu janë zhvilluar edhe 2 lidhje të drejtpërdrejta:

  1. Delinda Disha
  2. Joni Peçi

Në pjesën e tretë është rikthyer sërish një kronikë e “Opinion”, ku gazetarja Manjola Bregasi së bashku me një IT profesionist kanë demostruar për teleshikuesit se sa lehtë mund të hakohet një telefon celular dhe sa të pa mbrojtur janë përdoruesit./Opinion.al

Pas