Emisionet

Opinion/ Pronat, ndarje apo plaçkitje?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:49 - 06/04/22 |
Opi Nion

I ftuar në emisionin “Opinion” mbrëmjen së martës ka qenë kreu i Kadastrës, Artan Lame. “Opinion” është fokusuar te pronat, regjistrimi i pasurive dhe legalizimet.

Në një intervistë përballë gazetarit Blendi Fevzi, Artan Lame foli edhe për çështjen e hipotekës së Durrësit. Sipas tij pjesa dërrmuese e dokumenteve janë të falsifikuara dhe vetëm një numër i vogël është ne rregull.

Në pjesën e fundit emisioni “Opinion” ka ndjekur një traditë duke u ndalur në një moment të historisë së Shqipërisë pushtimin fashist të datës 7 prill 1939.

Për këto dhe më tepër ndiqni emisionin ”Opinion”:

Pas