Emisionet

Opinion/ PD, kush po përplaset për humbjen në zgjedhje?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:09 - 09/03/22 |
Opi Nion

Është diskutuar të martën (8 Mars) në emisionin “Opinion” për temën “PD, kush po përplaset për humbjen në zgjedhje?”.

“Opinion” është fokusuar te kriza që ka përfshirë PD pas rezultatit të zgjedhjeve të pjesshme lokale të 6 Marsit në 6 bashkitë e vendit Shkodër, Durrës, Lushnje, Dibër, Vorë dhe Rrogozhinë, ku PD mori 13.77%, dhe doli forca e tretë politike në vend.

Ndërkohë “Opinion” ka transmetuar edhe reagimet nga deputetë të grupit parlamentar të PD të cilët janë shprehur se përgjegjës për këtë situatë është Lulzim Basha.

Të ftuar në studio për të folur për këtë temë :

Mark Marku,

Ylli Rakipi,

Artan Hoxha,

Tomorr Alizoti,

Sonila Meço

Në lidhje direkte:

Enkel Xhangoli

Në pjesën e tretë është transmetuar një material përmbledhës i ngjarjeve të ditës.

 

Pas