Emisionet

“Opinion”/ PD dhe LSI, veç në zgjedhje!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:09 - 25/02/21 |
Semiljana Azizi

Është diskutuar mbrëmjen e së mërkurës në emisionin “Opinion” është diskutuar për koalicionet parazgjedhore që kanë krijuar partitë opozitare për të hyrë në zgjedhje. (24 shkurt 2021)

Por ndërkohë, ditën e djeshme, e cila ishte edhe afati i fundit për të dorëzuar marrëveshjet e partive për koalicion në KQZ, është vënë re se PD dhe LSI do të futën në zgjedhje me lista të ndara e secila me logon e saj partiake.

Për të folur për këtë temë në studio me gazetarin Blendi Fevziu kanë qenë:

  1. Robert Rakipllari
  2. Lorenc Vangjeli
  3. Mentor Kikia
  4. Ervis Iljazaj

Gjithashtu janë zhvilluar edhe dy lidhje të drejtpërdrejta:

  1. Edi Paloka
  2. Petrit Vasili

Ndërkohë, në pjesën e tretë të emisionit është transmetuar një material lidhur me vlerësimin që Ardian Dvorani ka marrë nga Departamenti Amerikanë i Shtetit si “Kampion në luftën Kundër Korrupsionit” dhe komentin që Presidenti i Republikës Ilir Meta ka bërë për këtë ngjarje./Opinion.al

Pas