Emisionet

“Opinion”/ Pamje mbresëlënëse të pavarësisë së Kosovës!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:01 - 18/02/21 |
Semiljana Azizi

Emisioni i djeshëm (17 shkurt 2021) i është dedikuar plotësisht pavarësisë së Kosovës dhe ngjarjeve të cilat kanë qenë shënjuesë në rrugëtimin e gjatë të këtij shteti.

Gazetari Blendi Fevziu ka transmetuar pamje të veçanta dhe mbreslënëse gjatë këtij rrugëtimi.

Në pjesën e parë është transmetuar një dokumentar, i cili tregon historinë e Kosovës, sëbashku në këto hapa edhe të emisonit ‘Opinion’ dhe televizionit Klan, i publikuar në 17 shkurt 2008.

Ndërkaq, në pjesën e dytë dhe të tretë në emisionin e mbrëmshëm është transmetuar një dokumentar, i cili pasqyron situatën e  qershorit të vitit 1999./Opinion.al

Pas