Emisionet

Opinion/ Një sezon i mirë apo i keq i turizmit? Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:16 - 08/09/22 |
Opi Nion

Në emisionin “Opinion” të së mërkurës (7 shtator 2022) u diskutua për temën “Një sezon i mirë apo i keq i turizmit?”

Disa minuta të pjesë së parë të emisionit u diskutua për shkëputjen e marrëdhënieve diplomatike të Shqipërisë me Republikën Islamike të Iranit.

Pjesa e mbetur e pjesës së parë dhe e dytë të emisionit u fokusua tek sezonin turistik në Shqipëri. Disa nga pikat për të cilat u diskutua ishte nëse sezoni veror që lamë pas ishte i mirë apo i dështuar, solli të ardhura apo ndodhi e kundërta, si dhe nëse krijoi problem tek bizneset.

Të ftuar në studio:

  1. Dashamir Shehi
  2. Oltion Çaçi
  3. Emin Barçi
  4. Blerina Gjylameti
  5. Sibora Bitri
  6. Floriana Garo

Ne lidhje skype:

  1. Blerta Dalloshi Berisha
  2. Xhumadije Ibraimi

Në pjesën e tretë të emisionit “Opinion”, u transmetua një reportazh që tregonte për festivalin e kulinarisë në Shkodër, i cili u zhvillua në mes të korrikut.

Emisionin e plotë mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm.

Pas