Emisionet

“Opinion”/ Nano provokon politikën para zgjedhjeve!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:24 - 09/02/21 |
Semiljana Azizi

Janë diskutuar mbrëmjen e së hënës në emisionin “Opinion”, 3 tema të rëndësishme, të cilat kanë ardhur si pasojë e zhvillimeve të fundit nga aktualiteti dhe politika në vend. (8 Shkurt 2021)

Në pjesën e parë dhe të dytë të emisionit është diskutuar për:

  • Përgjimet dhe ndalimet në spitalin “Shefqet Ndroqi”
  • Yuri Kim, e cila ka kërkuar ndalimin e kandidimit të Tom Doshit në zgjedhjet e 25 prillit
  • Intervista e Fatos Nanos, e cila ka ngjallur shumë provokim në rradhët e politikës

Të ftuar në studio për të diskutuar këto tema kanë qenë:

  1. Fitim Zekthi
  2. Mark Marku
  3. Emin Barçi
  4. Baton Haxhiu

Në lidhje të drejtëpërdrejtë:

  1. Saimir Kodra
  2. Spartak Koka

Në pjesën e tretë është diskutuar për Joe Biden dhe Aleksandër Vuçiç, teksa të dy kanë rikonfirmuar pozicionin e tyre përballë Kosovës.

Bëhet me dije se në një letër të dërguar Vuçiç, ndër të tjera Biden ka kërkuar gjithashtu edhe njohjen reciproke të Kosovës, teksa kjo gjë nuk është pranuar nga Vuçiç./Opinion.al

Pas