Emisionet

Opinion/Misteri i vdekjes së 32-vjeçarit.Investimet e reja të fondit amerikan në ShqipëriBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:54 - 25/10/22 |
Opi Nion

Në emisionin “Opinion” të së hënës (24 tetor 2022) u diskutua për temën “ Misteri i vdekjes së 32-vjeçarit”.

Pjesa e parë e emisionit u fokusua tek vdekja e 32-vjeçarit Lear Kurti pas shoqërimit të tij në Komisariatin nr.3 në Tiranë.

Për rreth 55 minuta u bë një përmbledheje e të gjitha raportimeve të mediave lidhur me ngjarjen si dhe u diskutuan dëshmitë e dhëna nga efektivët e policisë.

Të ftuar në studio:

  1. Fatjon Softa
  2. Klodiana Lala
  3. Ferdinand Dervishi
  4. Armand Bajrami

Në lidhje direkte:

  1. Ledjona Xheladinaj

Në pjesën e dytë dhe të tretë, ishte i ftuar kreu i Fondacionit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim, Michael Granoff. Ai foli për disa projekte të ndryshme të Fondacionit në Shqipëri, ndër to edhe për projektin e Butrintit.

I ftuar në studio:

  1. Michael Granoff

Emisionin e plotë mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm.

 

 

Pas