Emisionet

Opinion/ Misteret e vrasjes së vajzës nga babai dhe vëllai


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:00 - 09/09/20 |
el ida

Mbrëmjen e së martës në programin “Opinion” u diskutua për misteret e vrasjes së një vajze në vitin 2012.

Nga deklarimet e një dëshmitari të penduar, Eglantina Buci, u vra nga i vëllai dhe babai i saj.

Klodiana Lala, Valbona Treska, Erion Kristo dhe Enida Bozhegu ndanë opinionet e tyre mbi ngjarjen tronditëse, prapaskenat dhe misteret e krimit makabër.

Në pjesën e dytë të programit, Artan Lame përkujtoi 8 shtatorin i vitit 1943, kur Italia kapitulloi luftën. Në Shqipëri, mbeten shumë italianë, disa prej të cilëve u ekzekutuan nga gjermanët, ndërsa disa të tjerë u strehuan në familje shqiptare, të cilat rrezikuan dhe jetët e tyre për ti mbrojtur.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

Pas