Te Fundit

Opinion/ Ministri i Drejtësisë: Pse nuk mund të procedohet gjyqtari i Mjacajt


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:18 - 26/11/15 |
b.f

 Pas diskutimve mbi çështjen Mjacaj, Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar në “Opinion”, përmes një mesazhi telefonik.

Në mesazh, Ministri Manjani ka pohuar se ndaj dy gjyqtarëve që kanë ulur dënimin ndaj Sokol Mjacajt, ka filluar procedimi prej pak ditesh.

Por, siç ka bërë të ditur Manjani, njëri nga gjyqtarët ka dalë në pension dhe tjetri është anëtar i Kolegjit, një status që siç pohojnë juristët në studio, e bën të paprekshëm gjyqtarin.

Pas