Emisionet

Opinion/ Ministrat e Ramës, kush është më i miri dhe më i dobëti?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:43 - 29/04/22 |
Opi Nion

Është diskutuar të enjten (28 Prill 2022) në emisionin “Opinion” për temën “Ministrat e Ramës, kush është më i miri dhe më i dobëti?”

“Opinion” është fokusuar te një lloj analize dhe “skaneri” të ministrave të qeverisë Rama 3. Kush kanë qenë ministrat më të suksesshëm dhe kush kanë qenë ata që janë nën pritshmërinë e publikut.

Të ftuar në studio për të folur për këtë temë

Iris Luarasi

Emin Barçi

Lorenc Vangjeli

Berat Buzhala

Robert Rakipllari

Gjergj Bojaxhi

Në pjesën e tretë është transmetuar një material që ka lidhje me zhvillimet e fundit në parlament, ku debatet u fokusuan te dhënia me koncesion e Parkut Kombëtar të Butrintit.

Reportazhi i transmetuar në “Opinion” shpjegon cila është rëndësia historike e Butrintit dhe pse diktatori italian Benitio Musolini e konsideronte një pikë të rëndësishme dhe fillesat e historisë së Romës.

Ndiqni në videon më poshtë emisionin e plotë Opinion:

Pas