Emisionet

Opinion/ Lufta e Ukrainës dhe 3 rreziqet botërore


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:58 - 16/03/22 |
Opi Nion

Është diskutuar të martën  (15 mars) në emisionin “Opinion” për temën “Lufta e Ukrainës dhe 3 rreziqet botërore”.

“Opinion” është fokusuar sërish te lufta në Ukrainë, ndërkohë që në ditën e 20 të luftës pozicionet dhe qëndrimet e trupave ruse janë pothuajse ato të orëve të para të luftimeve, ndërkohë që ukrainasit po rezistojnë.

Të ftuar në studio për të folur për këtë temë:

Julian Kasapi

Bledi Bajraktari

Bardhyl Kollçaku

Anuela Ristani

Avenir Peka

Taulant Kopliku

Në lidhje me Skype:

Anton Ivko

Florian Uka

Në pjesën e tretë të emisionit “Opinion” është transmetuar një historik i shkurtër i marrë nga shtypi ndërkombëtar që tregon se si është historia e Ukrainës që prej disintegrimit të Bashkimit sovjetik në dhjetor të vitit 1991 deri në ditën e 20 e luftës midis Ukrainës dhe Rusisë.

 

Pas