Emisionet

Opinion/ Librat më të bukur të letërsisë shqiptare!Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:22 - 10/11/22 |
Opi Nion

Në emision “Opinion” të së mërkurës (9 nëntor 2022) u diskutua për temën “ Librat më të bukur të letërsisë shqiptare!”

Të ftuar në studio:

  1. Lili Sula
  2. Andreas Dushi
  3. Alda Bardhyli
  4. Blend Salaj
  5. Elsa Skenderi Rakipllari
  6. Dhurata Thanasi
  7. Blerina Gjylameti
  8. Çlirim Gjata

Në pjesën e parë dhe të dytë të emisionit të së mërkurës me një panelë prej tetë të ftuarish, u diskutua për ato vepra të letërsisë shqiptare që kanë lënë më shumë gjurmë tek ata.

Ndër të tjera u përmend edhe fakti se gjithnjë e më shumë të rinjtë po largohen nga leximi dhe kanë shumë pak njohuri për letërsinë shqipe.

Po ashtu, në emisionin “Opinion” , gazetari Blendi Fevziu prezantoi një të ftuar suprizë, ai ishte vetëm 12-vjeç dhe i pëlqente të lexojë libra historikë.

Megjithatë Blendi Fevziu prezantoi një të ftuar surprizë, ai është vetëm 12 vjeç dhe i pëlqen të lexojë libra historikë, madje kur përmend librat që ai ka lexuar  i habit të gjithë.

Në pjesën e tretë të emisionit u transmetua një intervistë e shkurtër me Agron Gjekmarkajn, i cili renditi pesë librat e tij të preferuar.

Emisionin e plotë mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm.

Pas