Emisionet

Opinion/ Kush do të jetë Presidenti i ri i Shqipërisë?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:44 - 22/04/22 |
Opi Nion

Është diskutuar të enjte (21 Prill) në emisionin “Opinion” për temën “Kush do të jetë Presidenti i ri i Shqipërisë?”

“Opinion” është fokusuar te një nga momentet më të rëndësishme politike, zgjedhja e  presidentit të ri që pritet të nisë në fillim të muajit maj. Rama u ka kërkuar deputetëve të PS të propozojnë tre emra të vëndosura në një zarf të fshehtë të hedhura në kuti në një procedurë që i ngjan procesit të votimit.

Por kush do të jetë Presidenti i ri? Cilat janë karakteristikat e presidentit?

Këto çështje janë diskutuar në “Opinion” me të ftuar në studio:

  1. Artur Zheji
  2. Baton Haxhiu
  3. Ervis Iljazi
  4. Armand Shkullaku
  5. Sonila Meço
  6. Endri Shabani

Në lidhje të drejtpërdrejtë:

  1. Edlira Çepani,
  2. Françeska Muço

Në pjenën e tretë të emisionit ” Opinion” është transmetuar një material përmbledhës i të gjitha zgjedhjeve të presidentëve të Republikës së Shqipërisë që nga prilli i vitit 1991 me zgjedhjen e Ramiz Alisë dhe të presidentëve të tjerë post-komunistë me kronika të kohës.

Për më tepër ndiqni “Opinion”:

Pas