Emisionet

Opinion/ Kur do të hapemi plotësisht?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:05 - 05/05/20 |
el ida

Mbrëmjen e 4 Majit në programin “Opinion” u diskutua për hapjen e vendit.

Cfarë do të ndodhë gjatë kësaj jave, kur pritet të jetë hapja finale, cilat janë pritshmëritë e hapjes dhe kur do të rikthehemi në normalitet, ishin disa nga cështjet e trajtuara gjatë emisionit.

Në lidhje direkte në Skype ishte ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila mes të tjerave iu përgjigj dhe akuzave të ish-kryeminstrit Sali Berisha, sipas të cilit qeveria ka blerë maska për mjekët 8 mijë lekë të vjetra ndërkohë që kushtojnë vetëm 3 mijë lekë. Ajo tha se akuzat nuk janë të vërteta, por shpifje dhe shpjegoi se qeveria nuk ka zhvilluar tendera sekretë, ndryshe nga ç’pretendohet nga opozita.

Po ashtu lidhje direkte u zhvilluan me moderatorin Arbana Osmani, Edlira Athanasi, Arlinda Garuci, Albi Lleshi, Peter Lumaj, dhe Xhulio Kolici.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

Pas