Emisionet

Opinion/ Kujt do t’i sekuestrohet pasuria?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:00 - 04/02/20 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen  e së hënës në emisionin “Opinion” u trajtua tema lidhur me ligjin e njohur si “ligji anti KÇK” ose “Forca  e Ligjit”.

U trajtua debati për ligjin, i cili ka qenë një debat për ligjshmërinë kushtetuese të tij,  një debat nëse ai është i vlefshëm, pra ligjërisht i pranueshëm.

Çfarë funksioni do të ketë ky ligj, pse forcat e policisë kanë dalë në aksion,  kush do të jetë subjekti i këtij ligji.

Të ftuar në studio për të folur rreth temës ishin  Zëvendësministri  i Brendshëm Besfort Lamallari, gazetari Spartak Koka, analisti Artan Hoxha, juristi Jordan Daci, gazetarja Dorjana Bezat dhe në lidhje të drejtpërdrejtë Avokati i Popullit Erind Pirani./Opinion.al/

Pas