Emisionet

Opinion/ KQZ njeh Bashën, çfarë do të bëjë Berisha?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:59 - 28/01/22 |
Opi Nion

Mbrëmjen e së enjtes (27 Janar 2022) në emisionin “Opinion” ishte i ftuar ish-kryeministri Sali Berisha.

Ai është intervistuar lidhur me zhvillimet e fundit politike pasi  kryetari i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve Ilirian Celibashi deklaroi se të drejtën për të zgjedhur kandidatët e PD në zgjedhjet e 6 Marsit e ka Lulzim Basha në kohën kur Komisioni i Rithemelimit në PD do të zhvillojë Primaret për të parë cilët do jenë kandidatët e zgjedhur nga anëtarësia.

Berisha përballë një paneli gazetarësh është pyetur se si do të përfaqësohen kandidatët e Komisionit të Rithemelimit, çfarë negociatash, ish- kryeministri Berisha është duke bërë. Cila është forma që ata do të marrë pjesë në zgjedhje dhe a do të jenë zgjedhjet e 6 Marsit më shumë një lloj gare për të kuptuar se kush ka mazhorancën reale brenda votuesve të PD.

Të ftuar në studio me gazetarin Blendi Fevzi kanë qenë:

Sali Berisha

Redi Shehu

Lorenc Vangjeli

Jonida Shehu

Fatjona Medini

Në pjesën e tretë historitë e të enjtes në “Opinion” është transmetuar një material interesant që lidhet me një nga figurat e rëndësishme të fundit të Rilindjes Kombëtare Shqiptare por edhe të historisë së Shqipërisë, Mitat Frashëri. “Opinion” ka sjellë një pjesë nga testamenti i tij.

Pas