Emisionet

Opinion/ Kontratat e lobimit, prokuroria akuzon Bashën


               Publikuar në : 15:36 - 28/03/19 |
el ida

Mbrëmjen e 27 marsit në programin “Opinion” u diskutua lidhur me dy tema të ndryshme.

Pjesa e parë e programit u fokusua tek një përplasje mes kreut të opozitës Bashës dhe Prokurorisë, lidhur me hetimin e çështjeje të ngritur një vit më parë, që nisi nga një portal amerikan, i cili hidhte hije dyshimi që financimi i lobimit të PD në SHBA, ishte bërë nëpërmjet një kompanie, e cila kontrollohej në pjesën më të madhe nga disa rusë të lidhur me qeverinë e vendit të tyre.

Çfarë po ndodh me kontratën e Partisë Demokratike, me lobimin e PD-së, kush i ka paguar këto para, a kanë interferuar kompani ruse, dhe a i ka deklaruar të plota PD financimet e saj, ishin disa nga çështjet e diskutuara nga Alfred Peza, Erl Murati, Fatos Harkorja dhe Gazmend Bardhi.

Në pjesën e dytë të programit ishte i ftuar presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka i cili foli për çështjen e  trajnerit të ri të Kombëtares, pas shkarkimit të Panucit.


 

 

 

 

Pas