Te Fundit

Opinion: Ja arsyet pse tradhëtojmë…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:03 - 19/10/15 |
root

Jeta bashkëshortore dhe tradhëtia, janë tema pikante që zgjojnë gjithnjë vëmendjen e secilit prej nesh. Në ditët e sotme kur jeta është bërë shumë frenetike dhe kur pjesën më të madhe të kohës e kalojmë në punë, na ndodh mos ti kushtojmë vëmendjen e duhur familjes dhe njerëzve të afërt. Jo më kot studimet e shumta thonë se në më të shumtën e rasteve, partnerët i tradhëtojmë me kolegët apo miqtë e afërt. Thuhet gjithashtu se njeriu mund të dashurojë njëkohësisht dy persona dhe se është i aftë të krijojë marrëdhënie jashtë martesore. Këto argumenta sollën edhe të ftuarit e Opinion, për temën “Raporti në çift dhe tradhëtia”. “njerëzit duhet ta pranojnë tradhëtinë”, u shpreh psikologia Denata Toçe ashtu sikundër nuk munguan edhe batutat e analistit, Preç Zogaj kur tha se “një mashkulli i pëlqen më shumë një grua në pasarelë, sesa një grua në kuzhinë”. Interesante ishin edhe këndvështrimet e pastorit, Akil Pano, apo fitueses të natës së pestë të “Dance With Me”, Irena Kita për çështjen e shumëpërfolur dhe shumë të diskutuar të tradhëtisë. Edhe komentuesit e rrjeteve sociale, janë bërë pjesë e Opinion duke renditur edhe ata shkaqet që na çojnë tek tradhëtia.

Të ftuarit e mbrëmjes së sotme:

Oriola Pampuri

Ilda Bejleri, Preç Zogaj, Irena Kita

Gëzim Tushi, Denata Toce, Akil Pano, Oriola Pampuri

Redi Shehu

Moderatori Blendi Fevziu

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas