Emisionet

Opinion- Islamizmi i Erdoganit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:30 - 29/10/20 |
el ida

Përplasjet mes Turqisë dhe Francës veçanërisht për qëndrimit të presidentit Macron mbi Islamin, kanë qenë në qendër të diskutimit të emisionit “Opinion”, mbrëmjen e së mërkurës më 28 Tetor.

Gjithashtu në këtë emision është diskutuar edhe qëndrimi i Turqisë përballë Greqisë dhe përplasjet për çështjen e detit, si dhe sjelljet e Presidentit turk në të tjera konflikte në botë.

Të ftuar për këtë temë, kanë qenë:

Fuad Ramiqi- Njohes i Politikes dhe Sigurisë

Ergys Muzhaqi- Ekspert i Sigurisë

Fitim Zekthi – Opinionist

Agim Nesho- Ish Ambasador ne OKB

Baton Haxhiu – gazetar

Arjan Curri – Opinionist

Ne lidhje direkte ne Klan, Ylli Gurra – Ish Myftiu i Tiranes

Pas