Emisionet

Opinion/ Femrat e botës së krimit!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:48 - 01/12/21 |
Opi Nion

Është diskutuar të martën (30 nëntor) në emisionin “Opinion” mbi temën “Femrat e botës së krimit”.

“Opinion” është fokusuar tek ekzekutimi te Astirit, ku u mbetën viktimë e një atentati Erigers Mihasi dhe Armando Dumani.  Vrasja disa ditë më pas u komentua në media për “përdorimin”  e njeh vajze që ka ndihmuar vrasësit për të gjurmuar personin që do të ekzekutonin. Përdorimi i vajzave të reja ose personave të cilat janë përdorur si karrem për të nxjerrë në pritë personazhe të krimit është një fenomen i njohur.  Për të folur për këtë çështje të ftuar në studion e “Opinion” kanë qenë:

Marinela Sota,

Armand Bajrami,

Fatjona Mejdini,

Spartak Koka,

Etleva Delia,

Arben Hadarmataj

Ndërsa në pjesën e fundit të “Opinion” është transmetuar një intervistë me John Alite një prej pjesëtarëve të Cosa Nostrës , organizata më e mëdha kriminale e globit në kohën e saj.

 

Pas