Emisionet

Opinion/ Edi Rama!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:27 - 08/04/22 |
Opi Nion

I ftuar në emisionin “Opinion” mbrëmjen e së enjtes (7 Prill)  ka qenë kryeministri i vendit Edi Rama.

Në një intervistë përballë gazetarit Blendi Fevzi, kryeministri Rama ka folur për çështjen e  inceneratorëve, energjinë elektrike dhe çfarë po ndodh me çmimin e saj, rritjen e çmimeve dhe  projektet madhore të qeverisë si dhe pikëpyetjet e lidhura me to.

Ndër të tjera është diskutuar për zgjedhjen e presidentin e ri dhe bashkëpunimin me opozitën si dhe çështjet që lidhen me Këshillimin Kombëtar e përqëndruar në tre pika kryesore:

  1. Legalizimin e kanabisit për përdorim mjekësor.
  2. Çështja e amnistisë fiskale
  3. Reagimi i shqiptarëve për Ballkanin e Hapur

Ndërsa në pjesën e tretë është transmetuar një material interesant, ku janë shfaqur pamjet e operacionit Pelikan të tetorit të vitit 1991. Bëhet fjalë për kohën kur italianët mbërritën në Shqipëri për të sjellë ushqime , i shpërndanë vetë si dhe 1000 tekste shkollore.

Për këto dhe më tepër ndiqni emisionin “Opinion”:

Pas