Emisionet

Opinion/ Deputetët e rinj të parlamentit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:54 - 16/05/19 |
el ida

Mbrëmjen e 15 majit në programin “Opinion” u diskutua për funksionimin e parlamentit pas hyrjes së deputetëve të rinj që vijnë nga listat opozitare, pas dorëzimit të mandateve në bllok nga deputetët e opozitës.

Të ftuar ishin katër deputetë Elda Hoti, Lefter Maliqi, Adriatik Alimadhi dhe Kujtim Gjuzi, përballë tre gazetarëve Juli Xhokaxhi, Anila Basha dhe Enton Abilekaj.

Në pjesën e tretë u shfaq një kronikë për major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës në një mision në Letoni.

Emisioni i plotë në videot e mëposhtme:

Pas