Emisionet

Opinion/ Debati për kultivimin e kanabisit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:58 - 13/04/22 |
Opi Nion

Është diskutuar të martën (12  Prill) në emisionin “Opinion” për temën “Debati për kultivimin e kanabisit”.

“Opinion” është fokusuar te një nga pikat e Këshillimit Kombëtar që tërhoqi vëmendjen e publikut që lidhet me legalizimin e kanabisit për arsye mjekësore.

Në “Opinion” është diskutuar për të gjitha pikëpyetjet që ka ngjallur kjo çështje për ndikimin në zhvillimin ekonomik dhe shqetësimin e një pjese të publikut që mendon se kultivimi i kanabisit është i vështirë të kontrollohet në një vend si Shqipëria dhe që mund të çonte në kultivimin dhe më pas trafikimin e tij jo për arsye mjekësore por për arsye të tjera.

Të ftuar në studio për të folur për këtë temë:

Koço Kokëdhima

Blerina Gjylameti

Edlira Gjoni

Artan Hoxha

Akil Pano

Pano Soko

Në studio paralele në Tv Klan – Andrin Tahiri

Në lidhje Skype: Abil Baush

Në pjesën e tretë të “Opinion” është transmetuar një material interesant për Operën Shqiptare dhe historikun e saj të rrëfyer përmes drejtoreshës Zana Çela.

 

Pas