Emisionet

Opinion/ Debati për “Heronjtë e Bulevardit”!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:00 - 12/12/19 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e së mërkurës në emisionin “Opinion” me drejtues Blendi Fevziun u trajtua tema për debatin rreth ‘heronjve të bulevardit’.

Pak kohë më parë Bashkia e Tiranës kishte varur në bulevardin qendror të Tiranës portretet e atyre që konsiderohen si ‘heronjtë e luftës së dytë botërore’.

Titulli hero jepej në kohën e komunizmit për ata që binin në luftë ose në detyrë.

Të ftuar në studio për të folur rreth kësaj teme ishin studiuesi Marenglen Kasmi, studiuesi Çelo Hoxha, akademikja Enriketa Papa dhe historiani Auron Tare./Opinion.al/

Pas