Emisionet

Opinion/ Ç’po ndodh mes Ramës dhe Haradinaj?


               Publikuar në : 10:20 - 08/05/19 |
el ida

Mbrëmjen e 7 majit në emisionin “Opinion” u diskutua lidhur me përplasjet e disa deklaratave mes kryeministrit Rama dhe homologut të tij kosovar, Haradinaj.

Mosmarrëveshjet duket se janë më të hershme se samiti në Berlin, dhe lidhen me marrëveshjen Kosovë-Serbi si dhe me taksën e vendosur nga qeveria kosovare për mallrat serbe.

Të ftuar për të diskutuar lidhur me çështjet e mësipërme, raportin mes dy vendeve, ç’po ndodh mes Ramës dhe Haradinaj, a ka një ftohje mes tyre dhe a ndikon kjo marrëdhënie në raportet Shqipëri-Kosovë, ishin Baton Haxhiu, Mesila Doda, Tritan Shehu, Paskal Milo, Andi Bejtja dhe Mustafa Nano.

Ndiqni emisionin e plotë në videon e mëposhtme:

Pas