Emisionet

Opinion/ Covid-19, a do të rikthehet karantina!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:22 - 16/06/20 |
el ida

Mbrëmjen e 15 Qershorit programi “Opinion” u fokusua tek rritja e rasteve të reja, cilat janë rreziqet dhe a do të na rikthejë kjo në një rimbyllje.

Në pjesën e dytë të emisionit, u diskutua për provimin e maturës të letërsisë dhe gjuhës shqipe. Maturantët protestuan lidhur me pyetjet duke i quajtur abstrakte dhe jashtë programit orientues.

Të ftuar për të folur për këto çështje ishin Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, Edlira Gjoni, Lili Sula, Pëllumb Karameta, Gerti Janaqi, ndërsa në lidhje direkte në Skypë, Taulant Muka.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

 

Pas