Emisionet

Opinion/ Çfarë vendosi Ilir Meta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:59 - 20/01/22 |
Opi Nion

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka qenë i ftuar mbrëmjen e së mërkurës (19 Janar) në emisionin “Opinion”.

Në një intervistë me gazetarin Blendi Fevzi, Meta ka përcaktuar datën e zgjedhjeve të pjesshme lokale në 6 bashkitë pa kryetar, ka komentuar zhvillimet brenda opozitës, raportin që ka me maxhorancën, vendimin e Gjykatës Kushtetuese për shkarkimin e tij.

Presidenti ka folur gjithashtu për çështje të tjera si: raportet e tij me SHBA, se a do të qëndrojë në politikë pasi të mbarojë mandati i tij si President dhe a do të ketë sërish bashkëpunime me kryeministrin Edi Rama.

Për këto çështje por dhe shumë të tjera ndiqni emisionin:

 

 

Pas