Emisionet

Opinion/ Çfarë po ndryshon ligji për dosjet? A do të bashkohet PD?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:39 - 21/10/22 |
Opi Nion

Mbrëmjen e së enjtes (20 tetor 2022), emisioni “Opinion” u fokusua tek dy tema të aktualitetit.

Në fillim të pjesës së parë të emisionit u diskutua tema “Çfarë po ndryshon ligji për dosjet?”

Të ftuar në studio:

  1. Baton Haxhiu
  2. Iris Luarasi
  3. Agim Nesho
  4. Ergys Mertiri
  5. Artan Hoxha
  6. Redi Shehu.

Në lidhje direkte:

  1. Taulant Balla

Në këtë pjesë të emisionit, kreu i grupit parlamentar i  Partisë Socialiste, Taulant Balla u pyet për synimin që kishte amendimi i ligjit, për ndryshimet konkrete që do sillte, si dhe për personat që do të kishin akses për të parë dosjet e ish-sigurimit të shtetit.

Po ashtu, Balla bëri me dije dhe dy nismat e reja të cilat do të dorëzohen në Kuvend ditën e enjte.

Në pjesën e dytë të emisionit u diskutua tema “A do të bashkohet PD”, ku u fol për ndryshimet në Partinë Demokratike.

Në lidhje direkte:

  1. Edi Paloka
  2. Gazment Bardhi

Ndërsa në pjesën e tretë të emisionit “Opinion” u transmetua një material përmbledhës për vdekjen e 32-vjeçarit Lear Kurti, i cili ndërroi jetë mbrëmjen e së mërkurës.

Emisionin e plotë mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm.

Pas