Emisionet

Opinion/Çfarë armësh ka pasur shteti shqiptar deri më sot?Ermal Meta zbulon librin e tij!Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:54 - 01/11/22 |
Opi Nion

Emisioni “Opinion” i së hënës ( 31 tetor 2022) trajtoi dy tema të ndryshme.

Në pjesën e parë dhe të dytë të emisionit u transmetua një dokumentar i realizuar në muzeun e Forcave të Armatosura, në ambjentet e Brendshme të Ministrisë së Mbrojtjes.

Dokumentari kishte në fokus armët e përdorura nga ushtria shqiptare nga 4 dhjetori i vitit 1912 e deri në ditët e sotme.

Pjesë e dokumentarit ishin:

  1. Drejtuesi i muzeut të Forcave të Armatosura
  2. Niko Peleshi

Në pjesën e tretë të emisionit ishte i ftuar këngëtari i njohur Ermal Meta, këtë herë si autor i romanit “Nesër e Përgjithmonë”.

Në intervistën e dhënë në emisionin “Opinion”, Ermal Meta zbuloi disa detaje të  librit, tregoi për arsyen që e shtyu të shkruante këtë libër, dhe paksa për subjektin e këtij romani.

I ftuar në studio:

  1. Ermal Meta

Emisionin e plotë mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm.

Pas